четвер, 17 листопада 2016 р.

"Амбіційність чи полігамія?" Футала Юлія МЛф08-15


         Події в романі Стендаля «Червоне і чорне» відбуваються у другій половині XVIII століття. Проблематикою твору, яка є актуальною і знайомою для сьогодення, є прагнення до слави і утвердження, забезпечення нових зв’язків задля здійснення власних цілей. Також, така проблема, як полігамність, яка характерна головному героєві роману – Жульєну, зустрічається по сей день.

          Все починається з того, що пан де Реналь, аби викликати заздрість ще одного місцевого багатія, наймає гувернера для своїх дітей, − Жульєна Сореля, сина тесляра, який  представляє з себе досить розумного та талановитого молодика. Жульєн – бонапартист, прихильник Наполеона, у якого ціль – стати священником. Але, проводячи кожний день зі своїми дітьми та їхнім гувернером, пані де Реналь не помічає, як закохується в хлопця, який не відчуває до жінки взаємних почуттів, а намагається її використати в досягненні своїх цілей. На жаль, суспільство з такими пріоритетами існувало завжди, існує і по сьогодні. Але, все-таки, Жульєн наважується зробити крок до пані аби позлити її чоловіка через недбале ставлення до юнака. І тут ми знову помічаємо честолюбність героя і застосування методів проти власної волі і переконань. На жаль, згодом, не все йде по плану Жульєна і пан де Реналь дізнається про інтриги дружини і гувернера за його спиною, що змушує слугу поїхати. Він їде до здійснення власної мрії – стати священником. В семінарії, розкривши свої таланти і здібності, перед хлопцем відкривається перспектива до здійснення його другої мрії  − відправлення у Париж. Там він знайомиться з мадемуазель Матильдою де Ла-Моль, яка справляє на нього, очевидно, не найкраще враження. З часом, Сорель завойовує і її серце і маніпулює цим, адже в нього закохана дівчина високих статків! Жульєн також закохується в молоду дівчину і згодом вона стає вагітною від нього і хоче обручитися з ним. Батько намагається створити Жульєну блискуче положення в спільноті  і у хлопця з’являється свій полк. Пані де Реналь, дізнавшись про вдале влаштування юнака, вирішує написати йому листа, де вирішує його винити у кар’єризмі та лицемірності. Жульєн вирішує приїхати в церкву, де була в той час пані де Реналь і два рази стріляє в жінку. Вже у в’язниці герой дізнається, що пані де Реналь жива і що цей лист писала не вона, і розуміє, що він кохає лише її. Суд видав наказ на страту Жульєна і Матильда хоронить його голову.

        Отже, для мене цей твір описує меркантильність, корисливість і егоїзм суспільства, яке використовує всі методи задля здійснення власних цілей.

        На мою думку, роман Стендаля «приковує» читацьку увагу завдяки нескінченним інтригам і невизначеності героя.

Немає коментарів:

Дописати коментар